Saturday, 27 January 2007

Zuchy uczestniczyły w XIX Rajdzie śladami przeszłości Gdańska

Już po raz XIX odbył się rajd zorganizowany przez nasz Hufiec Gdańsk – Śródmieście pod nazwą „Śladami Przeszłości Gdańska”. Zuchy z 4GGZ wraz z drużynową dh Teresą Tołopiło uczestniczyły w nim na VI trasie , która miała hasło „Uwaga, Uwaga!!! CISZA! – Na Planie”. Wcieliliśmy się we „wszędobylskich dziennikarzy” i przeprowadziliśmy dziennikarskie śledztwo z prawdziwego zdarzenia. Uczestniczyliśmy w IV Paradzie Niepodległościowej, gdzie rozmawialiśmy z różnymi mieszkańcami miasta na interesujące nas tematy. Wzięliśmy udział w konferencji prasowej z radnym miasta panem Tomaszem Sowińskim i dawnymi mieszkańcami Gdańska, oraz zwiedziliśmy i zapoznaliśmy się z pracą dziennikarza radiowego w prawdziwym studio RADIA GDAŃSK. Czas tak szybko minął, że nie zdążyliśmy zbudować własnego studia radiowego lub telewizyjnego, ale i tak każdy zuszek za swoją dzielną postawę i wiedzę zdobył sprawność „dziennikarza”, plakietkę rajdową oraz kilka innych niespodzianek.


Upgrade your email with 1000's of emoticon icons

Friday, 26 January 2007